Pořízení cisternové automobilové stříkačky pro JSDH Radnice

EU - pořízení cisternyPředmětem projektu Pořízení cisternové automobilové stříkačky pro JSDH Radnice je pořízení nové a výkonnější cisternové automobilové stříkačky pro jednotku sboru dobrovolných hasičů Radnice. Zásahové území JSDH Radnice se vyznačuje rozsáhlými plochami lesů a zemědělské půdy. Nachází se ve vytipované oblasti se zvýšeným rizikem z mimořádných událostí způsobených změnou klimatu, zejména suchem. Projekt je potřebný kvůli posílení technické vybavenosti JSDH Radnice a Integrovaného záchranného systému pro zabezpečení úkolů vyplývajících z předurčenosti této jednotky dle požárních předpisů. V současné době je autopark JSDH Radnice zastaralý. Výkonnější technika umožní efektivněji zasáhnout v místě potřeby, zkrátí se doba dojezdu zásahové skupiny na místo, díky rychlejším a účinnějším zásahům dojde ke zmírnění ekonomických dopadů rizikových situací a katastrof a ke snížení provozních nákladů.

Úřad