Od neděle platí nové jízdní řády ve veřejné dopravě

Od neděle platí nové jízdní řády ve veřejné dopravě 1

V neděli 7. března začnou platit nové jízdní řády, které přináší řadu změn. Zásadní informací pro veřejnost je především změna v přechodu na tzv. prázdninový režim. Tato změna je realizována s ohledem na aktuální opatření vlády, které nařizuje uzavření škol a školských zařízení.

V neděli 7. března začnou platit nové jízdní řády, které přináší řadu změn. Zásadní informací pro veřejnost je především změna v přechodu na tzv. prázdninový režim. Tato změna je realizována s ohledem na aktuální opatření vlády, které nařizuje uzavření škol a školských zařízení. Změny se týkají spojů, které objednává Plzeňský kraj.

Obecně se omezení pohybu v oblasti dopravy od 1. března 2021 nedotkla, žádná omezení nevznikla ani pro dosud využívané školní spoje. Změna nastává ve veřejné linkové dopravě objednávané Plzeňským krajem až s nedělí 7. března, kdy veškerá doprava přechází na tzv. prázdninový režim a školní spoje jsou zrušeny do odvolání. Důvodem je uzavření provozu škol a školských zařízení v návaznosti na přijetí krizových opatření ze strany Vlády České republiky.

S novými jízdními řády také končí vlaky sloužící primárně k přepravě turistů, které vzhledem k omezení pohybu obyvatel v rámci katastru obce není možné využívat. Jde například o spoje Plzeň-Železná Ruda-Alžbětín a zpět.

I nadále zůstává v platnosti povinnost použít ochranu úst a nosu respirátorem minimálně řady FFP2.

Veškeré aktuální informace naleznete na webu  Integrované dopravy Plzeňského kraje zde nebo na facebookovém profilu IDPK zde. Aktuální jízdní řády jsou po schválení zveřejněny v systému používaném cestujícími pro hledání jízdních řádů a výběr spojení IDOS.

Editace textu: Adriana Jarošová

Datum vložení: 5. 3. 2021 7:56