Václav Kotva

1922−2004, divadelní a filmový herec

Václav KotvaRadnický rodák začínal po vystudování filozofické fakulty jako učitel. Od mládí hrával také ochotnické divadlo, na DAMU začal studovat až poměrně pozdě. Studium ukončil v roce 1959. Následujících šest let působil v Divadle Petra Bezruče v Ostravě.

V polovině 60. let přešel do Prahy, kde se stal společně s Janem Kačerem a dalšími spoluzakladatelem Činoherního klubu. V 90. letech hostoval v několika inscenacích v Národním dVáclav Kotva IIivadle v Praze.

Byl hercem drobnějších rolí, objevil se, byť jen epizodně, v mnoha desítkách snímků.

Hlavní roli si zahrál pouze ve filmu Svatej z krejcárku z roku 1969. V Radnicích režíroval několik ochotnických představení a také pilně vedl divadelní kroniku. Je pohřben na místním hřbitově.

Město