Plzeňský kraj chce podpořit Cykloresort Radnicko

Rada Plzeňského kraje schválila poskytnutí dotace ve výši 8,6 milionu korun Mikroregionu Radnicko na vybudování 13 dílčích úseků druhé etapy projektu Cykloresort Radnicko.

Rada Plzeňského kraje schválila poskytnutí dotace ve výši 8 662 116 Kč Mikroregionu Radnicko na vybudování 13 dílčích úseků druhé etapy projektu Cykloresort Radnicko, jenž by propojil Radnice a obce Mostiště a Svatá Barbora. Poskytnutí dotace musí ještě schválit Zastupitelstvo Plzeňského kraje.

Druhá etapa navazuje na právě budovanou část projektu na vlakovém nádraží v Radnicích. Ta převádí cyklisty přes město Radnice do prostoru okolo městských rybníků, kde bude vybudováno poslední nástupní místo projektu. Tato část města Radnice je klidovou zónou, která navazuje na městské lesy, kde je umístěna nosná část druhé etapy projektu.

V rámci projektu budou vybudovány klesací a stoupací traily. K prohybu mezi nimi budou využity stávající lesní cesty. Projekt počítá s výstavbou jednoho kardinálního bodu na vrcholu Hrádek. Z tohoto místa budou vedeny klesací traily. Celkem se jedná o 12 430 m klesacího trailu v technické náročnosti floow trail a 4 360 m stoupacího trailu.

Zdroj: KÚ PK

Datum vložení: 20. 11. 2019 0:00