Radnice a Němčovice si připomněly úmrtí zdejšího učitele Josefa Hyláka

Dne 19. října 2019 uplynulo 100 let od úmrtí němčovického a radnického učitele Josefa Hyláka.

fotografie: J. Kreisingerfotografie: J. Kreisinger

Dne 19. října 2019 uplynulo 100 let od úmrtí němčovického a radnického učitele Josefa Hyláka. Při této příležitosti si Radnice s Němčovicemi slavného učitele připomněly. Na den přesně proběhlo v sobotu 19. října dopoledne pietní vzpomínkové setkání u jeho hrobu ve Svaté Barboře a odpoledne byla v KD U Růže v Radnicích pokřtěna kniha Školní trampoty učitele Hyláka, kterou představili autoři Jitka a Karel Ferschmannovi, a to za přítomnosti potomků řídícího učitele. Součástí programu bylo vystoupení Radnického pěveckého sboru.

fotografie: J. Kreisinger

Novou knihu Školní trampoty učitele Hyláka si mohou zájemci zakoupit v Informačním centru města Radnic, které sídlí v přízemí Muzea Josefa Hyláka, náměstí Kašpara Šternberka 2. Cena je 180 korun za publikaci. Ta navazuje na předchozí publikaci Němčovická škola a Josef Hylák, kterou sepsala Jitka Ferschmannová a popisovala historii němčovické školní budovy, vyprávěla o jejích učitelích a žácích od slavnostního otevření v roce 1873 až do jejího uzavření pro nedostatek žáků v roce 1969. Druhá kniha je celá věnována především životní pouti Josefa Hyláka a na konci se zmiňuje i o jeho potomcích.

Datum vložení: 23. 10. 2019 0:00