Radnice zahájily advent velkolepě

Rozsvícení betléma, vánočního stromu kašny, vystoupení dětí z mateřské i základní školy či koncert Sunny Girls mohli zažít zájemci na první adventní neděli 1. prosince v Radnicích.

Rozsvícení betléma, vánočního stromu kašny, vystoupení dětí z mateřské i základní školy či koncert Sunny Girls mohli zažít zájemci na první adventní neděli 1. prosince v Radnicích.

foto: J. Kreisinger

Radnice mají druhým rokem svůj vlastní betlém. Expozici, která je složena z Josefa, Marie, Ježíška, pasáčka, tří králů a stáda zvířat, vytvořili sami občané města s Muzeem Josefa Hyláka v Radnicích, kde je betlém k vidění v muzejní zahradě až do 6. ledna 2020. Betlém bude po setmění nasvícen a každou sudou hodinu (od 8 do 18 hodin) si mohou zájemci poslechnout pásmo koled u betléma.

foto: J. Kreisinger

O první adventní neděli byla také odhalena nová postava, která je součástí betléma. Je jím bývalý pan učitel René Keller.

foto: J. Kreisinger

Po společném zpívání koled a odhalení nové postavy betléma následoval program v kostele sv. Václava, kde se nejprve představila se svým vánočním programem zdejší mateřská škola, poté následovalo vystoupení žáků základní školy.

foto: J. Kreisinger

V 16:30 hodin se slavnostně rozsvítil sedm metrů vysoký smrk společně s kašnou na náměstí Kašpara Šternebrka. Na náměstí také po celé odpoledne probíhaly vánoční trhy.

foto: J. Kreisinger

Program první adventní neděle v Radnicích zakončilo vystoupení skupiny SUNNY GIRLS v kostele sv. Václava.

foto: J. Kreisinger

Adventní program města Radnic pokračoval také v úterý 3. prosince, kdy byly připraveny pro zájemce Vánoční výtvarné dílny, kde bylo možné si vyrobit ozdoby z papíru, proutí, korálků či drátků.

foto: J. Kreisinger

Adventní program v Radnicích bude pokračovat i po celý advent. Spolek divadelních ochotníků v Radnicích připravil na prosinec dva adventní koncerty. První Adventní koncert se uskuteční 8. prosince 2019 v kostele sv. Václava v Radnicích od 17:30 hodin. Vystoupí Eva Charvátová (soprán), Jan Thuri (hoboj) a Jiří Hošek (violoncello, varhany). „Již 47. ročník Radnické divadelní přehlídky uzavře v sobotu 21. prosince od 17 hodin Adventní koncert Žihelského pěveckého smíšeného sboru v kostele sv. Václava na náměstí Kašpara Šternberka,“ doplnil za Sbor divadelních ochotníků v Radnicích René Keller.

Text: Adriana Jarošová

Datum vložení: 4. 12. 2019 0:00