Slavný rodák František Fišer má pamětní desku v Radnicích

V sobotu 9. listopadu za přítomnosti rodiny Františka Fišera a starosty města Jana Altmana byla odhalena nová pamětní deska na budově Muzea Josefa Hyláka připomínající slavného rodáka Františka Fišera.

fotografie: J. Kreisingerfotografie: J. Kreisinger

V sobotu 9. listopadu odpoledne byla odhalena na budově Muzea Josefa Hyláka pamětní deska slavnému radnickému rodákovi Františku Fišerovi, který se narodil 15. listopadu 1889 do rodiny obuvnického mistra Jana Fišera z Radnic a jeho manželky Barbory, rozené Vonáskové.. Desku odhalila rodina Františka Fišera a starosta města Jan Altman.

František Fišer byl akademickým malířem, odborným restaurátorem a autorem uměleckých návrhů vitráží. Zemřel 30. prosince 1957 v Praze.

fotografie: J. Kreisinger

Od neděle 10. listopadu do 8. prosince 2019 je k vidění v Múzické kavárně La Boema výstava mapující dílo Františka Fišera v oblasti restaurování nástěnných maleb a obrazů, uměleckých návrhů vitráží i jeho další tvorby.

Datum vložení: 11. 11. 2019 0:00