Tříkrálová sbírka je letos online

Tříkrálová sbírka je letos online 1

Ve dnech 1. až 24. ledna probáhá v České republice tradiční Tříkrálová sbírka pořádaná Charitou Česká republika ve prospěch potřebných a na podporu charitních sociálních služeb a projektů. Pandemie nemoci covid-19 a související přijatá opatření posouvají Tříkrálovou sbírku do online prostoru. Aktuálně přijatá opatření navíc ani nedovolují uskutečnit koledu v její tradiční podobě a vyjít do ulic.

Ve dnech 1. až 24. ledna probáhá v České republice tradiční Tříkrálová sbírka pořádaná Charitou Česká republika ve prospěch potřebných a na podporu charitních sociálních služeb a projektů. Pandemie nemoci covid-19 a související přijatá opatření posouvají Tříkrálovou sbírku do online prostoru. Aktuálně přijatá opatření navíc ani nedovolují uskutečnit koledu v její tradiční podobě a vyjít do ulic.

foto: Tříkrálová sbírkafoto: Tříkrálová sbírka

"Tak jako každý rok pro vás připravili děti ve školní družině přáníčka a Junáci jsou připraveni vás oslovit s koledou. Zatím to však vypadá, že letošní 21. ročník však bude jiný, neboť při 5. stupni PES nemohou tříkrálové skupinky na koledu vyjít a potěšit další lidi dobré vůle ve společném díle solidarity s chudými. Přesto máte možnost, jak do charitních kasiček na podporu potřebných přispět," řekl Václav Suda, místní koordinátor Václav Suda.

Díky online kasičce umístěné na oficiálním webu sbírky www.trikralovasbirka.cz můžou občané po zhlédnutí kolednického videa přispět na pomoc lidem v nouzi nejblíže svého bydliště, a to zadáním poštovního směrovacího čísla nebo názvu nejbližší charity.

Tříkrálovou sbírku mohou občané podpořit na číslo účtu 66008822/0800 pod variabilním symbolem pro Radnice 777 0337.

"Jménem potřebných děkujeme za vaši štědrost a přízeň Tříkrálové sbírce i v nepříznivých podmínkách," doplnil Václav Suda.

Datum vložení: 12. 1. 2021 12:47
Datum poslední aktualizace: 12. 1. 2021 12:56