Anděl na drátě pomůže seniorům v izolaci

Anděl na drátě pomůže seniorům v izolaci 1

Registrovaná tísňové péče Anděl na drátě je sociální služba s pověřením státu (MPSV), která nyní poskytuje pomoc seniorům zcela ZDARMA.

Registrovaná tísňové péče Anděl na drátě je sociální služba s pověřením státu (MPSV), která nyní poskytuje pomoc seniorům zcela ZDARMA.

Ve stávající situaci nouzového stavu a omezujících opatření v důsledku koronaviru se ocitají mnozí senioři v izolaci. V objemu informací, nařízení a omezení, se ne vždy orientují a rozumí jim. U osaměle žijících seniorů tak mohou, v důsledku izolace a dezorientace, vznikat tísnivé pocity úzkosti a strachu, které mohou vést i ke zhoršení zdravotního stavu.

Pomoc a podpora stále nablízku

Anděl na drátě pro klienty sociálních služeb měst a obcí poskytuje služby tísňové péče včetně komunikačního zařízení zcela ZDARMA a to až do 30. června 2021. Po uplynutí této doby a zájmu uživatele v pokračování služby, platí nadále měsíční poplatek 380 Kč a SOS zařízení zůstává v jeho majetku. V opačném případě se služba ukončí a uživatel vrátí SOS zařízení zpět poskytovateli. Součástí služby je rovněž Linka pomoci a poradna pro seniory.

Čtení z knihovny Anděla na drátě

S laskavou pomocí předních českých herců se podařilo vytvořit rozmanitý obsah knihovny audiozáznamů. Při pravidelných voláních a aktivizačních hovorech tak můžeme seniorům nabídnout výběr z obsáhlé knihovny audiozáznamů různých žánrů. Rozšířili jsme tím možnosti naší komunikace o čtení a příspěvky od známých herců. Ty jsou zajímavým rozptýlením, seniory potěší a pomáhají tak lépe překonat důsledky společenské deprivace plynoucí z nucené izolace a samoty. Obsahem audiozáznamu je interpretace části literárního díla (próza, poezie), vyprávění vhodného příběhu, pozitivního zážitku atp. Čtení z knihovny se setkalo s velmi příznivým ohlasem a každý den tak rozptýlíme a potěšíme několik stovek osaměle žijících seniorů.

Více na http://www.andelnadrate.cz/

Pomoc seniorům v izolaci_ZDARMA do 30.6.2021.pdf