Od pátku se zavřou restaurace, začne platit zákaz nočního vycházení

Vláda České republiky rozhodla v pondělí 14. prosince o přechodu České republiky ze třetího do čtvrtého stupně systému PES s úpravami pro obchody a služby. Obchody ani služby nebudou zavřeny. Bude opět platit zákaz nočního vycházení v čase od 23:00 do 05:00 hodin. Školáci půjdou do školy naposledy v pátek 18. prosince.

Vláda České republiky rozhodla v pondělí 14. prosince o přechodu České republiky ze třetího do čtvrtého stupně systému PES s úpravami pro obchody a služby. Obchody ani služby nebudou zavřeny. Bude opět platit zákaz nočního vycházení v čase od 23:00 do 05:00 hodin. Školáci půjdou do školy naposledy v pátek 18. prosince.

Omezení pohybu osob

• Platí zákaz shromažďování více než 6 lidí ve vnitřních i venkovních prostorech.
  • Platí zákaz pohybu od 23:00 do 5:00 hodin.
  • Je zakázána konzumace alkoholu na veřejnosti.

Obchody a služby

• Všechny obchody zůstávají otevřené bez ohledu na velikost a sortiment. Otevřeno může být i v neděli.
  • Musí se dodržovat hygienická opatření, tedy rozestupy a maximálně 1 zákazník na 15 metrů čtverečních.
  • O Vánocích bude zavřeno ve státní svátky, na Štědrý den bude otevřeno do 12:00.
  • Je povolen prodej vánočních kaprů a vánočních stromků v rámci opatření o konání venkovních trhů. Na nich se mohou prodávat pouze potraviny, je zakázána jejich konzumace na místě. Je omezen počet stánků.
  • Otevřena jsou kadeřnictví či kosmetické služby či solária, pokud nejsou součástí provozovny, která je zavřená, například bazén.
  • Zavřeny jsou bazény, fitness centra či wellness centra.

Restaurace a ubytovací služby

• Restaurace a jiná stravovací zařízení jsou uzavřeny.
  • Otevřeno může být pouze výdejové okénko a to do 23:00 hodin.
  • Z okénka se nemohou prodávat alkoholické nápoje k okamžité konzumaci na ulici.
  • Ubytovací služby jsou uzavřeny.

Svatby pohřby

• Svateb a pohřbů se může účastnit maximálně 20 lidí, dosud je to 30.
  • Kostely mohou být zaplněny pouze do 20 procent kapacity.

Návštěvy v zařízeních sociálních služeb

• Návštěvy jsou povoleny. Lidé musí na místě absolvovat test. Při návštěvě musí mít lidé nasazený respirátor.

• Zavřou se vnitřní sportoviště pro amatérský sport.
  • Venku mohou trénovat skupiny maximálně o šesti lidech.
  • Mohou být otevřeny lyžařské areály od pátku 18. prosince v rakouském modelu - otevření sjezdovky, zavřené restaurace a hotely.

Kultura, volný čas

• Muzea, galerie, výstavy, veletrhy či hrady a zámky musí být zavřeny.
  •  Zoo a botanické zahrady musí být uzavřeny.
  • Divadla a kina stále nemůžou hrát.
Datum vložení: 15. 12. 2020 8:30
Datum poslední aktualizace: 15. 12. 2020 8:34